2018-01-19

Платформа з розвитку соціального підприємництва Kramatorsk Innovation Platform, яка працює на базі ГО ВІЛЬна ХАта та Freeua, запрошує підприємців та представників громадських організацій на навчальну програму з соціального підприємництва.

Мета навчальної програми - надати знання та інструменти, необхідні для створення та ефективної діяльності соціального підприємства на базі громадської організації, або діючого бізнесу.

Соціальне підприємництво – це інноваційна модель ведення бізнесу, спрямована на вирішення соціально-економічних та екологічних проблем. Його основна відмінність від класичного бізнесу – в питаннях розподілу прибутку: у соціальному підприємстві першочерговою є соціальна місія або цінність, а прибуток частково спрямовується на вирішення суспільних проблем. З іншого боку, соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства шляхом впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку і вчить допомагати самому собі і довкіллю. 
Детальна інформація: http://www.socialbusiness.in.ua/

До участі у навчальній програмі запрошуються представники громадських організацій та малого й середнього бізнесу міста Краматорська та прилеглих громад. Рекомендується участь декількох співробітників однієї організації, для роботою над спільними проектами.

Завдяки участі у програмі, представники ГО зможуть отримати можливості сталого розвитку громадських організацій без залежності від фінансування донорських організацій. Представники малого та середнього бізнесу, у свою чергу, зможуть віднайти можливості сталого розвитку бізнесу з користю для громади.

За результатами проходження чотирьох дводенних модулів, учасники отримають комплексні знання про заснування та успішне ведення соціального бізнесу від українських експертів в даній області, ознайомляться з прикладами реальних соціальних підприємств, зможуть розробити власні ідеї та втілити їх в бізнес-плани. Також після завершення чотирьох модулів тренінгу буде проведено публічну презентацію ідей нових соціальних підприємств перед потенційними донорами та інвестирами на заході «Соціальний bazzar». В учасників буде можливість продовжити навчання в українсько-німецькій навчальній програмі з соціального підприємництва, яка буде проведена з літа 2018 року.

Головними критеріями відбору є:
- мотивація учасників
- активна участь у громадській діяльності
- готовність і можливість розвивати соціальний бізнес, який буде сприяти вирішенню соціальних, економічних та екологічних проблем у регіоні
- можливість бути присутнім протягом восьмиденної програми.
Участь внутрішньо-переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю, молоді з кризових сімей заохочується.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Kramatorsk Innovation Platform», що реалізується ГО ВІЛЬна ХАта та ГО «Українська Асоціація Фрілансерів» (Freeua ) у Краматорську у співпраці з Фонд Східна Європа та ChildFundDeutschland e.V. за рахунок коштів, наданих Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Проект є частиною компоненту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу».v

Старт програми 9 лютого.
Тривалість: 2 місяці, 4 модулі.
Реєстрація: https://goo.gl/forms/CPqsNqiPTWAcSpBD3
Дедлайн подачі заявок: 4 лютого.
Детальний план навчальної програми, учасники отримують після відбору - 5 лютого.