2017-08-23

ФСЄ та Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують переможців конкурсу на розробку програми, організацію та проведення 2 молодіжних навчальних поїздок в межах України, метою яких є отримання знань та обмін досвідом у сфері соціального підприємництва та громадянської відповідальності. Отже, представляємо вам переможців та інформуємо, що перший навчальний тур уже розпочався!

Молодіжна організація «СТАН» отримала фінансування 109 050 грн. для організації навчально-ознайомчого туру по соціальному підприємництву в Івано-Франківськ для 20 представників молоді (14-18 років) з Харківської, Донецької, Луганської та Одеської областей. На воркшопі в Івано-Франківську учасникам представлять кращі практики соціального підприємства та громадянської відповідальності в Івано-Франківську, окрім того ознайомлять з основами проектного менеджменту та нададуть відповідні навички для подальших дій. Окрім того, організація допомагатиме учасникам зруйнувати більшість стереотипів про Галичину та ознайомитися із місцевою культурою та звичаями, спілкуючись з однолітками з Івано-Франківської області. Встановлення контактів і зв’язків між учасниками проекту та побудова міжрегіональної мережі активної молоді буде сприяти розбудові громадянського суспільства на Сході України. За результатами навчальної поїздки молодь розроблятиме одну спільну міжрегіональну ініціативу та чотири місцеві, спрямовані на розвиток громад.

Громадська організація «Відновлення та економічний розвиток» отримала 107 939 грн для організації навчальної поїздки для групи з 15 молодих людей переважно з числа ВПО з Донецької, Луганської, Харківської, Одеської областей до Запорізької області, за результатами якої вони підвищать рівень обізнаності щодо соціального підприємництва та потенціалу вирішення соціально-економічних проблем. Спільно з 10 молодими людьми із Запоріжжя вони приймуть участь в тренінгах та майстер-класах з соціального підприємництва, соціального проектування, лідерства тощо, й не тільки відвідають соціальні підприємства, але й безпосередньо приймуть участь в заходах та роботі цих підприємств. Учасники проекту також матимуть змогу обговорити спільні проблеми молоді та ідеї їх вирішення за допомогою соціального підприємництва, та створять спільну платформу для обміну ідеями та подальшої співпраці. Проект допоможе налагодити діалог між молодими людьми з Донецької, Луганської, Харківської, Одеської та Запорізької областей, сформувати простір для обміну думками, вироблення спільного бачення вирішення проблем за допомогою соціального підприємництва, а також співпраці між активною молоддю.

Заходи підтримані в рамках проекту Фонду та ChildFund Deutschland «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», яка реалізується у рамках програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що фінансується і Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих громад.