2018-01-30

Відкрито набір учасників серії тренінгів для майбутніх тренерів з соціального підприємництва

Ми шукаємо 15 креативних та активних людей зі східної, центральної та південної України, які бажають надихати тих, хто творить реальні зміни. Ми віримо, що такі зміни сьогодні творять соціальні підприємці, приймаючи соціальні виклики та віддаючи свою енергію задля кращого майбутнього. Це непросте завдання, але з правильною підтримкою вони можуть досягти ще більших результатів.

  • Чи хочете ви навчитись тому, як тренувати соціальних підприємців?
  • Чи хочете ви допомогти соціальним підприємцям створювати нові рішення соціальних проблем?
  • Чи хочете ви зробити так, що соціальних підприємців почули?

Ця програма розроблена спеціально для навчання нових тренерів з соціального підприємництва. Після успішного завершення навчання ви отримаєте необхідні знання, навички та досвід з проведення тренінгів для людей, котрі хочуть робити власний соціальний бізнес. З нашою допомогою ви розробите та реалізуєте цілісну навчальну програму, яку зможете використовувати в майбутньому для того, щоб відкривати в інших можливості змінювати світ. Головними результатами програми стануть доступ до бази теоретичного матеріалу з соціального підприємництва, отримання реального досвіду роботи в команді з формування та ведення навчального процесу, особисті контакти із зацікавленими сторонами у даній сфері для сприяння розвитку екосистеми українського соціального бізнесу.

Учасники програми будуть обиратись на конкурсній основі. Програма триватиме з березня по жовтень 2018 р. та потребуватиме 28 днів очної роботи та 20 днів віддаленої роботи. Вартість навчальної програми складає орієнтовно 73 000 гривень на одного учасника (включаючи навчання, проживання, транспортні витрати, роботу міжнародної команди тренерів та перекладачів) та буде компенсована для всіх обраних учасників.

Соціальне підприємництво – це інноваційна модель ведення бізнесу, спрямована на вирішення соціально-економічних та екологічних проблем. Його основна відмінність від звичайного бізнесу полягає в тому, що першочерговою є соціальна місія або цінність, а прибуток частково може спрямовуватися на вирішення суспільних проблем. З іншого боку, соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства шляхом впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку і вчить допомагати самому собі і довкіллю. Тому саме зараз, в умовах воєнного конфлікту і погіршення соціально-економічної ситуації, такий інструмент як соціальне підприємництво може стати дуже ефективним засобом попередження або вирішення багатьох проблем.

Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

 

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс на участь у тренінгу для тренерів з соціального підприємництва для фахівців з восьми областей України.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку» (se.eef.org.ua), який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного  співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

Метою тренінгу є створення мережі тренерів з соціального підприємництва у восьми східних областях України з метою поширення даної моделі ведення бізнесу та поліпшення соціально-економічної ситуації у регіоні.

Навчання проходитиме з березня по жовтень 2018 року у Луганській області (місто уточнюється) та у Києві. Навчання проходитиме українською, російською та англійською мовами. Для модулів англійською мовою забезпечений синхронний переклад.

До участі в тренінгах запрошуються активісти, освітяни, представники громадських організацій, волонтери та підприємці з активною громадянською позицією, які уже мають базові підприємницькі або педагогічні (тренерські) навички та які прагнуть долучитися до підвищення якості життя і вирішення проблем у своїх громадах з восьми областей України, а саме: Харківська, Дніпропетровська, Луганська, Донецька, Запорізька, Херсонська, Миколаївська, Одеська.

Вимоги до кандидатів:

  • досвід роботи у одній із вище наведених сфер
  • можливість брати участь у всіх тренінгових сесіях (розклад надається нижче)
  • базові педагогічні (тренерські) навички або базові навички ведення підприємницької діяльності
  • проживання у одній з восьми цільових областей
  • кандидатам зі знаннями англійської мови надаватиметься перевага

 Головні критерії відбору кандидатів:

  • мотивація
  • активна участь у громадській діяльності
  • ініціативність та зацікавленість у економічному і соціальному розвитку України
  • розуміння принципів ведення бізнесу, бажання навчатися та можливість ділитися знаннями з іншими
  • знання англійської мови є бажаним, оскільки воно спростить можливість спілкування з німецьким експертом та надасть доступ до додаткової навчальної літератури, проте не стане визначальним при виборі кандидатів.

 

Розклад навчальних модулів:

  • Модуль 1: 12-16 березня (5 днів) – Київ
  • Модуль 2: 23-26 квітня (4 дні) – Сєвєродонецьк, або інше місто у Луганській області зі зручною транспортною доступністю
  • Модуль 3: 4-13 червня  (5 днів з цього періоду)  – Сєвєродонецьк, або інше місто у Луганській області зі зручною транспортною доступністю
  • Модуль 4: 2-11 липня (8 днів з цього періоду)  – Сєвєродонецьк, або інше місто у Луганській області зі зручною транспортною доступністю
  • Модуль 5: 10-19 вересня (5 днів з цього періоду)  – Сєвєродонецьк, або інше місто у Луганській області зі зручною транспортною доступністю
  • Модуль 6: 8-10 жовтня (3 дні) – місто уточнюється

Програма складатиметься з чотирьох модулів для тренерів по 4 дні кожен (усього 16 навчальних днів), 2-3 модулів для соціальних підприємців, що будуть розроблені в результаті тренінгу для тренерів і проведені разом із новими тренерами (близько 12 навчальних днів) та 20 днів віддаленої роботи над проектом.

Навчальна програма базується на концепції Education 3.0., в якій учасники співпрацюють у створенні навчального контенту, несуть відповідальність та максимально залучені в процес. Під час програми майбутні тренери через наставництво створять програму навчання для майбутніх соціальних підприємців, оволодіють теоретичними підходами до соціального підприємництва, навчаться використовувати методологію викладання соціального підприємництва SEEN, ознайомляться з інструментом дизайн-мислення, зрозуміють як використовувати практики свідомого ведення бізнесу, отримають поради та консультації від топ викладачів з соціального підприємництва та бізнесу, познайомляться із соціальними підприємцями України для подальшої партнерської роботи.

Заявки приймаються до 20 лютого 2018 р. включно.

Відбір учасників буде тривати до 7 березня та передбачає проведення співбесід з обраними учасниками.

Для учасників з інших міст організатори відшкодовують витрати на проїзд та проживання на час проведення тренінгу. Учасники вносять власний внесок у проведення навчальної програми у розмірі орієнтовно 100 грн на день (при проведенні навчальних модулів у Сєвєродонецьку) та 150 грн на день (при проведенні навчальних модулів у Києві). За рахунок даних коштів, учасникам буде забезпечено харчування протягом навчальної програми.

Учасники програми матимуть можливість прийняти участь у конкурсі на участь в навчальних візитах до Німеччини та Грузії.

У разі Вашої зацікавленості, просимо заповнити анкету тут

Ключові тренери та експерти:

  • Артем Корнецький, PhD. Запрошений викладач Українського католицього університету. Тьютор та ментор U Open University. Стипендіат Програми ім. Фулбрайта в Університеті ДеПоля (Чикаго). Автор та викладач навчального курсу «Соціальне підприємництво». Бізнес-консультант.
  • Штефан де ла Пена Кік — політолог, тренер з соціального підприємництва, Співзасновник Education Network for Social Entrepreneurship SEEN
  • Анастасія Туманова — командний коуч, магістр з інновацій та підприємництва Львівської бізнес-школи. Консультант з розробки інноваційних продуктів, компанія Yes&Design. Сертифікований консультант з організаційного розвитку. У минулому керівник лабораторії дизайн-мислення компанії Softjourn та керівник по роботі з бізнес-партнерами Платформи “Тепле Місто”.
  • Жасулан Абішев — акредитований викладач курсу MBSR (AMT), майндфулнес коуч та інструктор з медитації, випускник Mindful Academy (Іспанія), викладач авторського МеMeMeтода Усвідомлення, философ, дослідник та практик технік саморозвитку західної та східної філософій.
  • Михайло Крікунов — викладач соціального маркетингу та стратегічного мислення, к.т.н., топ-менеджер, консультант з маркетингу і управління, має диплом Chartered Institute of Marketing, UK (1999). Декан Київської бізнес-школи.
  • Василь Назарук — викладач соціального підприємництва, менеджер Програми соціального івенстування Western NIS Enterprise Fund.

До проведення програми будуть залучені також соціальні підприємці та запрошені експерти.

Програма та інформація про місце проведення буде спрямована відібраним учасникам.

У разі, якщо у вас виникатимуть питання, ви можете звернутися до менеджера проектів ФСЄ Ольги Шаварової за телефоном: +38 044 200 38 24, або електронною поштою за адресою: oshavarova@eef.org.ua

Захід проводиться в рамках проекту  «Соціальне підприємництво як інноваційний інструмент вирішення питань суспільного розвитку», який реалізується Фондом Східна Європа в партнерстві з ChildFund Deutschland e.V. та є частиною комплексної програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», яка фінансується Федеральним Міністерством економічного  співробітництва та розвитку Німеччини.