Підручник з соціального підприємництва

Навесні 2017 року було видано перший український підручник з соціального підприємництва «Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін».

Посилання на файл PDF за лінком: http://eef.org.ua/wp-content/uploads/2016/12/Book_sotsialne-pidpryyemnytstvo_pidruchnyk.pdf

Також підручник доступний у форматі аудіокниги

Текст підручника містить практичні рекомендації для тих, хто цікавиться темою, та тих, хто вже започаткував соціальне підприємство.

Цей підручник також стане у нагоді вимушеним переселенцям чи тим, хто шукає шляхи для вирішення проблем ВПО, оскільки зібрана у підручнику теоретична та практична інформація є максимально релевантною до сьогоднішніх умов.

Публікація «Соціальне підприємництво: від ідеї до суспільних змін» підготовлена колективом українських авторів та складається з двох частин. Перша частина є теоретичною та охоплює такі теми, як: поняття «соціальне підприємництво»; історичні віхи розвитку цієї діяльності у світі та Україні; місце інновації у соціальному підприємництві; характеристики соціальних підприємств в Європі, Великобританії, Німеччині та Україні; перспективи розвитку соціального підприємництва в Україні. Друга частина — практична, тут зібрані практичні поради щодо створення соціального підприємства: розробка концепції соціального підприємства, елементи бізнес-планування, вибір оптимальної організаційно-правової форми для реєстрації соціального підприємства, вимірювання соціального впливу діяльності. Книга також містить опис діяльності різноманітних українських соціальних підприємств для ознайомлення з їх досвідом, труднощами та досягненнями у роботі.

Представлені в книзі матеріали можуть бути корисними для представників усіх трьох секторів економіки (держави, приватного та неприбуткового сектору), і під час викладання соціального підприємництва.

Видання було підготовлене до друку Громадською організацією «СОЦІУМ-ХХІ» в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм  вирішення питань суспільного розвитку», що реалізується Фондом Східна Європа спільно з ChildFund Deutschland e.V. та є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу». Проект виконується за фінансової підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.