2017-08-23

Фонд Східна Європа та німецька Громадська організація ChildFund Deutschland e.V. оголошують конкурс серед громадських організацій Донецької області на створення платформи з розвитку соціального підприємництва та громадської відповідальності.

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного розвитку та співпраці Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

Соціальне підприємство – це бізнес, метою якого є вирішення соціальних проблем та створення соціальної цінності. Прибутки соціального підприємства спрямовуються головним чином на розвиток соціального бізнесу, забезпечення громадських потреб чи на вирішення гострих суспільних проблем. Таке підприємство діє за всіма законами бізнесу і приносить прибуток, тому не вважається благодійною організацією. З іншого боку соціальне підприємництво сприяє розвитку суспільства через впровадження інновацій, стимулює до саморозвитку та дає можливість, навчитися допомагати самому собі. Воно поширюється на такі галузі, як освіта, охорона навколишнього середовища, боротьба з бідністю, захист прав людини тощо.

Детальніше про соціальне підприємництво можна дізнатися за посиланням: http://www.socialbusiness.in.ua/

В рамках проекту передбачається створення майданчику для навчання, спілкування та розвитку активної частини громади, зокрема, організація навчальних, ознайомчих та просвітницьких заходів на тему соціального підприємництва, соціальної відповідальності бізнесу та підвищення громадської активності мешканців регіону з метою розвитку свого середовища та створенню інноваційних прикладів розвитку для молодших поколінь. Такі заходи можуть включати, проте не обмежуватися наступними:

 • Презентації, дискусії, воркшопи та тренінги на тему соціального підприємництва та соціальної відповідальності бізнесу;
 • Підвищення організаційної спроможності громадських організацій (проектний менеджмент, бухгалтерія для неприбуткових організацій, PR та комунікації, використання соціальних мереж, організація заходів, фандрейзинг тощо);
 • Заходи задля підвищення активності місцевих мешканців та розвитку громадської відповідальності (навчання організації ініціатив мешканців та волонтерських акцій тощо);
 • Інформаційні заходи з протидії корупції, громадських бюджетів, децентрацізації, сталого розвитку тощо;
 • Курси з англійської мови та програмування з метою збільшення шансів для успішного працевлаштування активних мешканців міста, включаючи представників вразливих категорій.

Очікується, що Платформа буде створена на базі наявного приміщення громадської організації / вільного простору. Даний проект не передбачає ремонтних робіт та закупівлі обладнання, меблів або техніки. За умови успішної реалізації проекту та при продовженні фінансування у 2018 році, фінансові ресурси на ремонтні роботи та закупівлю обладнання можуть бути передбачені у наступному проекті.

Цільова група: мешканці, які бажають позитивних змін для своєї громади, люди, які змушені були покинути свої домівки унаслідок військових дій, представники соціально незахищених верств населення та постраждалі від конфлікту, а також люди з інвалідністю і усі зацікавленні у розвитку власного регіону.

За результатами конкурсу буде відібрана 1 громадська організація. Максимальна сума гранту – 300 тис грн.

Проект може покривати витрати на роботу експертів та тренерів, залучення іноземного досвіду. Передбачається співфінансування зі сторони учасників, зокрема це стосується витрат на проїзд учасників та харчування під час заходів. Очікується, що створена платформа поступово стане осередком розвитку та підтримки соціального підприємництва та громадської відповідальності у регіоні і зможе бути переведена на самоокупність та після завершення проекту продовжуватиме свою роботу.

В рамках конкурсу будуть розглядатися заявки лише від українських недержавних неприбуткових організацій зі статусом юридичної особи.

Критерії відбору заявок:

 • Попередній досвід у сфері розвитку (соціального) підприємництва і громадянської відповідальності та/або наявність експертів у цих сферах.
 • Наявність приміщення та матеріальної бази для створення Платформи з розвитку соціального підприємництва.
 • Комплексність проекту та вимірюваність результатів.
 • Збалансований бюджет.

Аплікаційну форму, логічну модель проекту та бюджет можна завантажити за посиланням http://eef.org.ua/rekomendatsiyi/

Неповні заявки до розгляду прийматися не будуть.

Термін реалізації проекту не повинен перевищувати 6 місяців з можливим продовженням на наступні 6 місяців у разі успішної реалізації проекту.

Останній термін подання заявок – 10 вересня 2017 року. Заявки повинні бути надіслані на адресу електронної пошти: oshavarova@eef.org.ua з поміткою у темі листа «Конкурс проектів на створення Платформи з розвитку соціального підприємництва». Діяльність в рамках проекту розпочнеться орієнтовно 10 жовтня 2017 р.

Загальний бюджет проекту не повинен перевищувати 300 000 грн. Організатори зберігають за собою право підтримати заявки на меншу суму, або не підтримати жодної заявки, якщо якість проектів буде не достатньою.

Розгляд заявок буде здійснюватися незалежною радою експертів. Рішення про підтримку проектів буде прийняте до 20 вересня 2017 р.

Будь ласка, зверніть увагу:

 • В рамках цього конкурсу не надаються гранти комерційним організаціям, політичним партіям, релігійним громадам та фізичним особам;
 • Учасники конкурсу будуть письмово повідомлені про результати розгляду їхньої заявки;
 • Рішення конкурсної комісії щодо переможців не підлягають перегляду;
 • Надані матеріали не повертаються та не рецензуються.

Питання щодо цього оголошення можуть бути надіслані Ользі Шаваровій, менеджеру програм Фонду Східна Європа, електронною поштою на адресу: oshavarova@eef.org.ua.