2017-08-23

Фонд Східна Європа та ChildFund Deutschland оголошують конкурс з розробки та проведення тренінгових курсів (тренінг для тренерів та тренінг для потенційних соціальних підприємців)

Конкурс проводиться в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», який є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу», що втілюється за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини. Мета проекту – створити підґрунтя для розвитку соціального підприємництва у східних областях України задля поліпшення соціальної та економічної ситуації вразливих груп населення, об’єднуючи зусилля бізнесу, влади та місцевих  громад.

Проект реалізується у 2016-2019 роках та охоплює цільову групу в Луганській, Донецькій, Харківській та Одеській областях. У 2018 році в рамках проекту заплановано проведення освітніх, обмінних та ознайомчих програм з соціального підприємництва у Луганській області. Програма передбачатиме тренінги для майбутніх соціальних підприємців та тренінг для майбутніх тренерів з соціального підприємництва. До розробки та викладання програми будуть залучені також обрані за окремим тендером експерти з Німеччини.

З метою пошуку тренерів з України для розробки програми та проведення вищевказаних освітніх заходів Фонд Східна Європа та ChildFund Deutschland оголошують тендер за наступними Лотами:

Лот 1. Ґрунтовний навчальний курс для 35 внутрішньо переміщених осіб, ветеранів АТО, людей з інвалідністю та активних мешканців громади та представників громадських організацій Луганської, Донецької, Харківської та Одеської областей.  

Відбір 35 учасників тренінгів здійснюватиметься Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland через відкритий конкурс за консультаційної підтримки переможця тендеру.

Очікується, що учасники будуть розділені на 2 групи (по 15-18 людей у кожній групі) для проходження тренінгів.

Тривалість навчання повинна складати не менше 160 годин для кожної з груп.

Точна кількість навчальних днів буде залежати від програми навчання та буде остаточно узгоджена з переможцем тендеру.

Процес розробки програми та проведення навчання для двох груп не повинен перевищувати 8 місяців.

Перелік діяльності тренерів включатиме:

  1. Доопрацювання разом з німецькими колегами та затвердження запропонованої на тендер концепції навчальної програми.
  2. Розподіл і координація роботи між тренерами з реалізації концепції.
  3. Розробка навчально-тренінгової програми, що передбачає аналіз національного та міжнародного досвіду, підбір інформації для тренінгів, наповнення програми, підготовку вправ, презентацій, тестів, анкет зворотного зв’язку, роздаткових матеріалів та концепція освітніх/обмінних поїздок в Україні.
  4. Підтримка у виборі учасників тренінгів, відборі учасників на закордонні обмінні поїздки до Німеччини та Грузії та виборі кандидатів на отримання грантів із розвитку власного соціального підприємства.
  5. Проведення тренінгів за запропонованою програмою, підготовка домашніх завдань та забезпечення менторського супроводу учасників у період між модулями.
  6. Підготовка та підбір навчальних матеріалів, які можуть використовуватися учасниками для самостійного опрацювання та популяризування набутих знань і навиків у своїх середовищах.

Очікувані результати тренінгів для майбутніх соціальних підприємців:

  • Учасники розумітимуть переваги та недоліки класичного бізнесу та соціального підприємництва, їх відмінності та вплив на соціальний і економічний розвиток.
  • Учасники матимуть достатньо знань для відкриття власних соціальних підприємств та виведення їх на рівень генерації прибутку.
  • Учасники чітко розумітимуть шляхи вимірювання соціальної цінності власних підприємств.
  • Учасники володітимуть шляхами та інструментами подання грантів та пошуку інвестицій у власне підприємство.
  • Створені учасниками соціальні підприємства будуть спрямовані на вирішення гострих проблем їх громади.
  • Учасники володітимуть контактами до німецьких, грузинських та українських соціальних підприємців, стануть частиною мережі соціальних підприємців в Україні.

Лот 2. Спеціалізована тренінгова програма для 15 майбутніх тренерів з соціального підприємництва із 8 східних областей України.

Відбір 15 учасників тренінгів здійснюватиметься Фондом Східна Європа та ChildFund Deutschland через відкритий конкурс за консультаційної підтримки переможця тендеру.

Тривалість навчання повинна складати не менше 160 годин.

Точна кількість навчальних днів буде залежати від програми навчання та буде остаточно узгоджена з переможцем тендеру.

Процес розробки програми та проведення навчання групи не повинен перевищувати 8 місяців.

Перелік діяльності тренерів включатиме:

  1. Доопрацювання разом з німецькими колегами та затвердження запропонованої на тендер концепції навчальної програми.
  2. Розподіл і координація роботи між тренерами з реалізації концепції.
  3. Розробка навчально-тренінгової програми, що передбачає аналіз національного та міжнародного досвіду, підбір інформації для тренінгів, наповнення програми, підготовку вправ, презентацій, тестів, анкет зворотного зв’язку, роздаткових матеріалів та концепція освітніх/обмінних поїздок в Україні.
  4. Підтримка у виборі учасників тренінгу та відборі учасників на закордонні обмінні поїздки до Німеччини та Грузії.
  5. Проведення тренінгів за запропонованою програмою, підготовка домашніх завдань, забезпечення менторського супроводу учасників у період між модулями та залучення учасників до практичних тренінгів у сфері соціального підприємництва.
  6. Підготовка та підбір навчальних матеріалів, які можуть використовуватися учасниками для проведення власних навчальних заходів та популяризації набутих знань і навиків в Україні.

Очікувані результати тренінгу для тренерів:

  • Учасники матимуть достатньо теоретичних знань та практичних навиків для проведення власних тренінгів з соціального підприємництва.
  • Учасники матимуть програму, методичні матеріали та робочі зошити, на основі яких вони зможуть проводити власні тренінги.
  • Учасники будуть забезпечені переліком додаткових матеріалів, необхідних для розвитку у якості тренерів з соціального підприємництва.
  • Учасники володітимуть контактами до німецьких та грузинських соціальних підприємців, стануть частиною мережі фахівців у сфері соціального підприємництва в Україні.

До участі запрошуються експерти чи групи експертів у сфері соціального підприємництва, які мають досвід розробки навчальних програм та проведення тренінгів. Заявка може бути подана як на один Лот, так і на обидва.

Для цього необхідно подати скановану заявку з підписом та печаткою (за наявності печатки).

 Заявка повинна включати такі пункти:

  • Контактна інформація експертів.
  • Опис кваліфікації заявників, включаючи інформацію про попередні проведені тренінги у сфері соціального підприємництва.
  • Концепція тренінгових програм зі вказанням Лоту, або Лотів, на які подається заявка.
  • Запропонована вартість послуг та порядок розрахунку бюджету.

До заявки просимо додати наступні документи:

  • Резюме експертів, що повинно включати інформацію про основну і додаткову освіту, досвід роботи, володіння іноземними мовами, а також інші документи, які засвідчують їх кваліфікацію у сфері проведення тренінгів з питань розвитку бізнесу та соціального підприємництва.
  • Реєстраційні документи, у випадку, якщо подається юридична особа, зокрема: копія витягу або виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців; копія свідоцтва про реєстрацію платника податків.
  • Контакти осіб, які можуть надати рекомендації.

 Критерії вибору експертів:

  • Досвід розробки та проведення навчальних програм у сфері соціального підприємництва.
  • Практичний досвід у сфері підприємництва та/або соціального підприємництва буде додатковою перевагою.
  • Фахівцям з іноземним досвідом роботи у сфері соціального підприємництва надаватиметься перевага.
  • Реалістичність бюджету.
  • Володіння англійською мовою на рівні, достатньому для спілкування з німецькими експертами.

ФСЄ залишає за собою право на уточнення завдань в процесі переговорів з переможцем конкурсу.

Останній термін подачі заявок – 20 вересня 2017 р.

Результати конкурсу будуть оголошені не пізніше 29 вересня 2017 р.

Всі заявки мають бути надіслані на адресу електронної пошти oshavarova@eef.org.ua з темою «Тренінгова програма з соціального підприємництва».

Питання щодо цього оголошення про конкурс можна надсилати у письмовій формі на електронну адресу менеджера проектів Ольги Шаварової: oshavarova@eef.org.ua.